Opublikowano

Jak sprytnie premiować pracowników?

Premiowanie pracowników

Zastanawiałeś się kiedyś jak długo Twój pracownik pamięta premię? Rok? Miesiąc? Dzień? Godzinę? Może krócej? Co więcej, a jak długo będzie pamiętał jak mu w terminie nie zapłacisz wynagrodzenia – Wieczność? Relacje na linii pracownik-pracodawca w różnych krajach jest inna. Ponieważ główne uwarunkowania to między innymi wpływy kulturowe, historyczne czy prawne. Dlatego też, w poniższym artykule postaramy się naświetlić specyfikę relacji polskiego pracodawcy i pracownika produkcji. Należy zwrócić uwagę, że premiowanie pracowników może wywołać trwałe odczucia, a także być trafioną inwestycją.

Dlaczego ludzie u Ciebie pracują?

Najłatwiej powiedzieć dla pieniędzy. Jednak nie tylko pieniądze decydują o tym, że pracownicy ” inwestują” swój czas w Twojej firmie. Istnieje coś jeszcze – coś, co sprawia, że przeświadczenie wiedzą, że jest to “bezpieczna inwestycja i przystań”. Na przykład do takich elementów należy zaliczyć między innymi terminowość otrzymywania wypłaty, racjonalne godziny pracy, dobra atmosferę w zespole, możliwości rozwijania się i awansu. Ponieważ to od jego odczuć, zależy jak długo będzie dla Ciebie pracował, za jakie stawki oraz czy ta praca będzie efektywna.

Jak docenić fachowca?

Premiowanie pracowników produkcji może być wielopoziomowe. Dlatego też, poza godziwą stawką wynagrodzenia dla Twoich pracowników na pewno istotne są takie kwestie jak na przykład:

  • Bezpieczeństwo pracy
  • Komfort i wygoda
  • Jakość wyposażenia na stanowisku pracy
  • Docenienie przez przełożonego

Sposób o którym opiszemy poniżej oddziałuje na wszystkie z powyższych aspektów.

Zakup najlepszego wyposażenia jako premiowanie pracowników

Rozwiązanie jest proste – kup najlepszy sprzęt i daj go pracownikom. Tak wiem, przecież w biznesie chodzi o oszczędzanie, ale zastanów się:

  • Oszczędności potrafią się mścić – kwestia trwałości sprzętu. Używane stare sprzęty mogą się zepsuć w najmniej odpowiednim momencie.
  • Lepsze wyposażenie może podnieść wydajność pracy – co wpłynie na większe zyski.
  • Kupując wyposażenie nie musisz od tego odprowadzać składek ZUS. A dodatkowo tworzy się koszt, co wpływa na zmniejszenie kwoty dochodu do opodatkowania.
  • Istnieje możliwość refundacji wielu kategorii wyposażenia nawet z dotacją 90% wartości.

Wyobraźmy sobie, że posiadasz zakład ślusarski i w swoim zespole wybitnego spawacza. Co można zrobić by poczuł się doceniony i jednocześnie poprawić jego komfort pracy?

Kupujesz mu maskę spawalniczą z nawiewem od 3M, odciąg spawalniczy KEMPER oraz stół spawalniczy z osprzętem od GPPH w linii PRO – najlepszej linii. Ponieważ wszystkie te marki są powszechnie znane i kojarzone z wysoką jakością oraz wyższą ceną. W momencie, gdy tego typu wyposażenie zostanie dostarczone to Twój spawacz łatwiej będzie mógł mocować spawane elementy. Co więcej, nie będzie odczuwał oparów powstałych podczas spawania. W rezultacie jego motywacja wzrośnie. A o czym wtedy pomyśli?

a. “Zostałem zauważony.”

b. “Teraz będę miał łatwiej w pracy.”

c. “W zakładzie obok nie ma takiego sprzętu, więc pewnie zostanę tu dłużej.”

d. “Nie będę się dłużej truł.”

Ten przykład to tylko jeden z tysięcy możliwych scenariuszy, ponieważ na każdym stanowisku pracy można kogoś docenić w podobny sposób. Ponadto, najlepsi pracownicy to fachowcy – osoby długo działające w branży – które doceniają fakt pracy na najlepszym możliwym sprzęcie.

Finansowanie inwestycji – czy zakup najlepszego i nowego sprzętu za 10% wartości to jest możliwe?

Odpowiadając na powyższe pytanie. Wiele elementów wyposażenie dla firm produkcyjnych może zostać zakupione w ramach programu prewencji wypadkowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponieważ Urząd dotuje inwestycje nawet do 90% wartości inwestycji. W rezultacie wszystkie elementy wymienione we wspomnianym przykładzie mogą być wpisane do wniosku o dotacje. Dlatego też, o najpopularniejszych tematach w dotacji ZUS dla firm ślusarskich przeczytać możesz w innym naszym artykule.

Premiowanie pracowników. Program prewencji wypadkowej zakładu ubezpieczeń społecznych - dotacja ZUS na poprawę BHP.

Dlaczego EXPERA – twój partner w przedsięwzięciu.

Podsumowując, nasz firma zajmuje się kompleksowo (od A do Z) wypełnianiem i prowadzeniem takich wniosków. Jednocześnie jesteśmy przedstawicielem wielu marek najwyższej jakości, a także zajmujemy się całościową obsługą dotacji. Ponadto, dokładnie przeanalizujemy proces produkcyjny w Twojej firmie i zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązania, których wdrożenie pozwoli na poprawę bezpieczeństwa, jakości procesu, a także pozytywnie wpłynie na poprawę motywacji pracowników. Dlatego też, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem, który pomoże dopasować ofertę do Waszych indywidualnych potrzeb.