Leasing z EXPERA

Leasing

Leasing kojarzący się wielu osobom zapewne głównie z samochodami, de facto jest jedną z form umowy cywilnoprawnej. Zawierana jest ona pomiędzy leasingodawcą (czyli finansującym) i leasingobiorcą (czyli korzystającym). W jej ramach tejże umowy leasingodawca otrzymuje prawo do korzystania (np. z urządzenia, budynku, pojazdu itp.) przez ściśle określony czas. W zamian leasingobiorca zobowiązuje się płacić leasingodawcy określone w umowie raty. Każda taka rata składa się z dwóch składników: kapitałowego oraz odsetkowego.

Umowa leasingowe zwykle obejmują możliwość wykupu przedmiotu, zwykle za niewielki procent jego całkowitej wartości, po jej wygaśnięciu. Wysokość wykupu jest negocjowana pomiędzy stronami umowy i wpływa istotnie na pozostałe parametry umowy.

Zalety rozwiązania, jakim jest leasing

Wariant finansowania, jakim jest leasing, wiąże się z szeregiem zalet, wśród których warto nadmienić:

  • Proste i jasne formalności
  • Leasing jest często łatwiejszy do uzyskania niż kredyt, a całkowity koszt może również okazać się niższy, niż w przypadku kredytu
  • Mniejszy wpływ na zdolność kredytową, lub brak wpływu – w zależności od opcji
  • Możliwość uzyskania oszczędności podatkowych

Podsumowując, korzyści długofalowe płynące z zakupu lepszego, bardziej wszechstronnego i ekonomicznego wyposażenia są znacznie większe niż oszczędności, jakie uzyskamy przy wyborze bardziej ograniczonej opcji. W dogodnym wariancie, dopasowanym do możliwości leasingobiorcy, koszty wynikające z leasingu wcale nie muszą być wysokie. W ostatecznym rozrachunku leasing może okazać się więc bardzo korzystną opcją, umożliwiającą uzyskanie znacznie większych zysków.

Zespół EXPERA zapewnia profesjonalne wsparcie w zakresie analizy i pomocy w uzyskaniu finansowania dla naszych klientów w ramach umowy leasingowej. Sprzedawane przez nas produkty pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców, dlatego uzyskanie korzystnych warunków finansowych to zwykła formalność. Jako autoryzowany dostawca możemy przygotować finansowanie w na dowolny zestaw zawierający wszystkie elementy z naszej oferty.

Jeżeli nasza oferta nie obejmuje upatrzonego przez Państwa produktu nie jest to problem. Możemy uzyskać korzystną ofertę na interesujące Państwa rozwiązanie a następnie przygotujemy ofertę przystosowaną pod potrzeby funduszu leasingowego. Oczywiście zweryfikujemy dostawcę jak również sam produkt – polityką firmy jest dostarczanie sprzętu wysokiej jakości z możliwe długim okresem gwarancyjnym.