Transport i magazynowanie

Magazynowanie to jedno z najważniejszych czynności w każdej firmie produkcyjnej. Tym samym każda ogromna hala posiada specjalne pomieszczenia służące do przechowywania zapasów. Te z kolei różnią się od siebie wielkością, rodzajem czy najważniejszymi parametrami konstrukcyjnymi i użytkowymi. Tworząc taki magazyn warto wziąć pod uwagę przede wszystkim typ przechowywanych towarów, rotację i czas składowania produktów. Rola takiego miejsca jest wbrew pozorom bardzo istotna, a potwierdzi to każdy właściciel dużej spółki. Oprócz oczywistej funkcji przechowywawczej magazyny służą ochronie towaru czy zabezpieczeniu ich przed nieprzewidzianymi zdarzeniami takimi jak np. wyczerpanie zapasów danego produktu. Ponadto pełnią też funkcję manipulacyjną związaną między innymi z czasem przyjęcia i wydania.

Sprzęty niezbędne w każdym magazynie

W zależności od dostępnych środków finansowych i osobistych możliwości nasz magazyn może być mniej lub bardziej zmechanizowany. Przykładem pomieszczenia zautomatyzowanego jest na przykład ten wysokiego składowania. Towary w tego typu magazynie są składowane zazwyczaj na dość dużych wysokościach przekraczających 8 m. Z tego względu bardzo pomocne okazują się w nim manipulatory sterowane za pośrednictwem komputerów. Niezależnie od tego czy nasz magazyn jest nowoczesny, czy tradycyjny niezbędne okazują się w nim podstawowe sprzęty. W ostatnich latach najpopularniejszymi urządzeniami były suwnice, podnośniki i dźwigi. Wielu pracowników nie wyobraża sobie bez nich codziennych czynności!

Codzienny transport towarów

Transport pełni ogromną rolę zarówno w gospodarce światowej jak i lokalnej. Jedną z najistotniejszych gałęzi logistycznych pozostaje przewóz towaru np. w obrębie hali produkcyjnej czy właśnie magazynu. Specjalnie wykwalifikowani do tego pracownicy przyjmują produkty, przesyłają je i dostarczają do konkretnych stanowisk. Po raz kolejny niemałą rolę odgrywają tutaj sprzęty. Spójrzmy prawdzie w oczy; jak wyglądałaby codzienna praca w magazynach, gdyby ze świata zniknęły wózki widłowe czy paletowe? Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu technika.

Najlepszy sprzęt u jednym miejscu

W naszym sklepie znajdziesz tylko najwyższej jakości produkty, które pochodzą od zaufanych, europejskich dostawców. Solidne marki oferują dopracowany sprzęt, pozbawiony wad fabrycznych. Elementy stworzone z niskogatunkowych tworzyw, niedopracowane detale czy źle wykonana instalacja – teraz możesz o tym zapomnieć! Expera proponuje Ci tylko przetestowane i sprawdzone produkty, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. Znajdziesz tutaj nie tylko wózki widłowe czy wózki paletowe, ale też suwnice, podnośniki i dźwigi. Jak to mówią – do wyboru, do koloru! Gwarantujemy satysfakcję i zadowolenie z zakupionego towaru. Tym samym jesteśmy przekonani, że każdy sprzedawany w naszym sklepie sprzęt jest wart każdej złotówki. Nadal nie jesteś przekonany? Napisz do nas! Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje techniczne pytania z zakresu magazynowanie.