Pneumatyka

W dzisiejszych czasach pneumatyka znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystujemy ją między innymi w sprężarkach, młotach, wiertarkach czy ubijarkach. Tym samym znana jest każdemu rolnikowi czy pracownikowi z kręgu budowniczego, energetycznego, a nawet spożywczego! Technika ta wykorzystuje powietrze pod ciśnieniem i zamienia je w czynnik roboczy. Nie ulega wątpliwości, że ten zakres inżynierii bazuje przede wszystkim na dostosowanych do niej sprzętach. Wbrew pozorom urządzenia pneumatyczne w wielu aspektach przewyższają te elektryczne. Są zdecydowanie lżejsze, prostsze i bezpieczniejsze w użyciu. W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne urządzenia do pracy stosującej sprężone powietrze!

Jak działają urządzenia pneumatyczne?

Zasada działań urządzeń pneumatycznych jest bardzo prosta, a przy tym niezwykle skuteczna. Dostarczany strumień powietrza jest sprężany za pomocą specjalnym kompresorów. Następnie dzięki pompom dochodzi w nich do zwiększenia objętości gazu, które w kolejnych fazach tłoczone jest do specjalnych zbiorników. Stamtąd z kolei doprowadzane jest do poszczególnych stanowisk.

Zalety urządzeń pneumatycznych

Jedną z największych zalet urządzeń pneumatycznych jest zdecydowana redukcja hałasu powstałego w czasie ich pracy. Ponadto sprzęty są wyjątkowo łatwe w użyciu, dzięki czemu pracownik już po krótkim instruktażu jest w stanie skutecznie z nimi pracować. Ich nieskomplikowana budowa sprawia, że ewentualne naprawy przeprowadzane są w mgnieniu oka. Dodatkowym plusem są też niskie koszty eksploatacyjne i zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa w stosunku do urządzeń elektrycznych. Niezmiennie oferują trwałość i ogromną moc, która sprosta nawet największym wyzwaniom!

Co znajdziesz w tej kategorii?

W tej kategorii znajdziesz wszystkie niezbędne urządzenia pneumatyczne do Twojego zakładu przemysłowego czy produkcyjnego. Oferujemy tylko produkty najwyższej jakości, o najwyższych standardach europejskich. Cały sprzęt z tej kategorii pozyskujemy tylko od wiarygodnych światowych producentów. Dla nas liczy się przede wszystkim jakość sprzedawanego asortymentu. Nie uświadczysz tutaj uszkodzeń fabrycznych, niedopracowanych detali czy niskogatunkowych tworzyw. Jeśli szukasz sprzętu na miarę profesjonalisty – świetnie trafiłeś. Cztery rodzaje kompresorów śrubowych (zwykłe, tłokowe, na zbiorniku, na zbiorniku z osuszaczem), osuszacze, zbiorniki czy filtry powietrza – to wszystko w jednym miejscu! Jeśli dręczą Cię jakiekolwiek wątpliwości albo masz jakieś pytania – śmiało napisz. Nasi eksperci w mgnieniu oka udzielą wyczerpującej odpowiedzi na każde techniczne pytanie! Tymczasem zapraszamy do głębszego zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu. Pneumatyka EXPERA,