Wózki paletowe

Są to sprzęty, które pozwalają na transport, podnoszenie i opuszczanie przeróżnych, przeważnie masywnych towarów. Można powiedzieć, że wózek paletowy to jeden z rodzajów wózka widłowego. Jakie są między nimi różnice i gdzie znajdują one swoje zastosowanie wózki paletowe?

Budowa i działanie wózka paletowego.

Jeżeli chodzi o budowę wózka paletowego (potocznie mówiąc paleciaka) nie jest ona zbyt skomplikowana. Każde tego typu wózki posiadają: dyszle, pompy, koła prowadzące i co najważniejsze – widły. Są to maszyny, które mimo swojego niepozornego wyglądu potrafią unieść ogromne wagi. Jak

Sekret tkwi w ciśnieniu, które wytworzone poprzez pompkę sprawia, że wózek może się unieść. Dzięki temu możemy dowolnie podnosić i obniżać artykuły znajdujące się na nich. Każdy przewóz czy rozbudowa będą z posiadaniem tego sprzętu łatwiejsze i zdecydowanie szybsze.

Gdzie wózki paletowe znajdują swoje zastosowanie?

Wózki paletowe mają naprawdę szerokie zastosowanie. Są one w stanie unosić duże gabaryty, jednak gorzej radzą sobie z ich transportem. Idealnie odnajdą się na halach produkcyjnych i wszelkiego rodzaju magazynach. Są to tylko propozycje – będą one idealne podczas każdej rozbudowy i remontów. Ich mała wielkość jest tylko ich zaletą. Nie zajmą one zbędnego miejsca, a ich funkcje spełnią wszystkie oczekiwania.

Wyróżniamy mnóstwo rodzajów wózków paletowych. Możemy dobierać ich funkcje i wielkość według własnych preferencji. Ich ogromną zaletą jest możliwość regulacji wideł. Wybierając odpowiedni model nie będziemy musieli się martwić, że nie starczy nam na nich miejsca podczas przewozu.

Wózek paletowy a wózek widłowy.

Mimo wielu podobieństw są to dwa całkowicie różne od siebie urządzenia. Przede wszystkim różnią się budową. Tą uproszczoną wyróżnia się zdecydowanie wózek paletowy, który zawiera tylko kilka najważniejszych części. Jest przeważnie mniejszy i zajmuje mniej miejsca. Wózek widłowy potrafi za to unieść większe gabaryty, ale na mniejszą wysokość niż jego konkurent. Dzieli ich nie tylko budowa czy funkcje. Dodatkowo ogromną różnice odgrywa cena. Paleciaki są o wiele tańsze, co jednocześnie jest ich ogromną zaletą.

Podczas takich zakupów warto postawić na najlepszą wersję. W naszej ofercie znajdą Państwo bezkonkurencyjne cenowo jak i jakościowo opcję. Zapraszamy do zakupu, a gwarantujemy, że będziecie zachwyceni!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7