Wentylacja przemysłowa i rekuperacja

Bardzo szeroki zakres rozwiązań obejmuje kategoria centrale filtracji powietrza. Zanieczyszczenie instalacji klimatyzacyjnej jest jedną z głównych przyczyn złego samopoczucia i osłabionej odporności mieszkańców budynku. Osady czy drobnoustroje w pewnej części osadzają się na instalacji i tym samym stając się wtórnym źródłem zanieczyszczeń. Takie środowisko z kolei może być idealnym środowiskiem dla rozwoju szkodliwych dla ludzi mikroorganizmów. Z odsieczą w takim wypadku przychodzą filtry powietrza, które skutecznie oczyszczają powietrze ze wszelkich bakterii i patogenów. Na terenach szczególnie zurbanizowanych ogromną popularnością cieszą się przeznaczone do tego profesjonalne centrale.

Na co zwracać uwagę przy doborze centrali filtracji powietrza?

Niektóre tereny są szczególnie narażone na zanieczyszczenia. Stale rozszerzające się zakłady produkcyjne, wzbierający na sile przemysł krajowy – to wszystko sprzyja powstawaniu patogenów w powietrzu. Najważniejszym czynnikiem, który powinien decydować o zakupie centrali filtracji powietrza jest jej skuteczność. Opór przepływu powietrza ma istotny wpływ na dobór urządzeń wprowadzających powietrze w ruch przy przepływie gazu przez specjalną zagrodę filtrującą. Warto zwracać uwagę na to, czy zakupione przez nas sprzęty spełniają wszystkie normy prawne, których wbrew pozorom nie brakuje! Musimy jednocześnie dobrać centralne urządzenie do swoich potrzeb. Dla przykładu do odciągu dużej ilości pyłu i kurzu powstałego przy procesie spawania czy szlifowania metali ciężkich dedykowany jest sprzęt filtrowentylacyjny z dodatkowymi membranami i dyszami rotacyjnymi.

Jakie korzyści z tego płyną?

Zalet centrali filtracji powietrza jest całe mnóstwo, jednak najważniejsza z nich to komfort i bezpieczeństwo pracowników. Pojemniki zbiorcze nie rozsiewają zanieczyszczeń wokół, a ich wymiana jest szybka i bezdotykowa. Większość nowoczesnych urządzeń posiada też nowoczesny, inteligentny ekran z systemem diagnostycznym. Znajdzie się również coś dla oszczędnych! Zastosowanie falownika zdecydowanie zmniejsza wykorzystanie nakładów energii elektrycznej.

Centrale filtracji powietrza Expera

Wszystkie produkty dostępne w tej kategorii są oryginalne, markowe, a przede wszystkim wysokojakościowe. W naszym sklepie znajdziesz tylko przetestowane urządzenia, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Warto dodać, że nasza oferta centrali jest niezwykle szeroka, dzięki czemu możesz przebierać w całym asortymencie sklepu. Filtracja spalin i mgły olejowej, filtracja węglem aktywnym, filtracja wirusów i bakterii czy też odciągi do nakładania żelkotu. Jak to mówią – do wyboru, do koloru! Sprzęty pochodzą jedynie od zaufanych, europejskich dostawców, a co najważniejsze spełniają wszystkie wymagania; czy to prawne czy środowiskowe. Nadal nie jesteś przekonany? Śmiało, napisz do nas! Nasi eksperci są do Twoich usług i z chęcią odpowiedzą na wszystkie techniczne pytania.