Oprawy przeciwwybuchowe

Niektóre strefy pracy mogą stanowić wyjątkowe zagrożenie dla pracowników. Działalność przemysłowa o różnej specyfice prowadzona jest zazwyczaj w ogromnych halach lub specjalnie przystosowanych do tego obiektach. Niezależnie od miejsca czy branży konieczne w takim wypadku jest odpowiednie oświetlenie elektryczne. Dobór lamp nie jest takim prostym zadaniem. To z kolei przysparza wielu ogromnych nerwów i kłopotów. O ile w miejscu pracy nie znajdują się żadne łatwopalne substancje czy niebezpieczne urządzenia to dobór lamp jest łatwy. Problem pojawia się w strefach zagrożonych wybuchem. Oprawy przeciwwybuchowe LED, jarzeniowe, a może awaryjne? W poniższej kategorii znajdziesz dokładnie opisane elementy oświetlenia i z powodzeniem wybierzesz idealne dla siebie produkty.

Miejsca szczególnie zagrożone

W pewnych miejscach czy sytuacjach musimy trzymać się na baczności. Dla niektórych z nas niebezpieczne może okazać się nawet miejsce pracy. Wiele zakładów produkcyjnych objętych jest tak zwaną strefą wybuchu. Ta z kolei podzielona jest na kategorie czy też rodzaje zagrożeń. Do najpopularniejszych z nich należą między innymi gazy, ciecze, opary oraz palne płyny. Najczęściej mamy do czynienia z zagrożonymi obszarami przy zakładach branży wydobywczej, chemicznej petrochemicznej, a nawet lakierniach młynach i tartakach. W tego typu strefach stosujemy podobne jak w przestrzeniach normalnych kilka wariantów oświetleń, w tym oświetlenie miejsc pracy, podstawowe i awaryjne. Z pośród lamp dostępnych dla hal tego typu tylko niektóre spełniają wszystkie normy prawne i konstrukcyjne. Warto dodać, że asortyment dostępny w naszym sklepie jest niezwykle dokładnie przedstawiony, dzięki czemu będziesz mógł racjonalnie ocenić każdy opisany parametr.

Jakie lampy wybrać?

W momencie zakupu musimy dokładnie przeanalizować opis konkretnego produktu. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na cenę, zastosowanie i wiarygodność producenta. Dobre elementy oświetleniowe powstają tylko z najwyższej jakości tworzyw i są dostosowane do ustalonych norm. Podejrzanie niska cena nigdy nie jest właściwym wyznacznikiem! Przy okazji dobrze jest zapoznać się z wprowadzanymi parę lat temu ustawami dotyczącymi zagrożonych stref. Mając na uwadze, że w takich obiektach nawet mała iskra może wywołać ogromną katastrofę powinniśmy podejść do tematu odpowiedzialnie i rozsądnie. Dla wielu osób istotna okazuje się jednocześnie instalacja i metoda załączania. Tym samym oprawa oświetleniowa musi posiadać szeroki zakres tolerancji na temperaturę – nawet od -25 do +40 stopni celsjusza. Wszystkie oprawy LED dostępne w naszym asortymencie posiadają certyfikaty ATEX dla środowiska. Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Nie jesteś pewny czy wybrać lampy jarzeniowe, a może zwykłe LED? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci chętnie Cię pokierują i odpowiedzą na wszystkie Twoje techniczne pytania. Oprawy przeciwwybuchowe EXPERA.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11