Opublikowano

Stół spawalniczy XWT z automatyczną regulacją wysokości

Stół spawalniczy XWT

Stół spawalniczy XWT to najnowszy produkt marki GPPH. Jako że jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem tej marki postanowiliśmy opisać szeroki zakres korzyści jakie niesie posiadane stołu spawalniczego z wbudowaną automatyczną regulację wysokości blatu. Co więcej, opiszemy również korzystną możliwość jaką jest skorzystanie z dofinansowania zakupu tego produktu.

Czym jest stół spawalniczy XTW ?

O klasycznych stołach spawalniczych pisaliśmy niedawno w blogu: ” Jak dopasować stół spawalniczy i system narzędziowy do indywidualnych potrzeb?”. W opracowaniu tym skupiliśmy się na opisie różnych rodzajach stołów spawalniczych: klasycznych, azotowanych, modułowych oraz DIY. Wiedzieliśmy o zbliżającej się premierze nowego rozwiązania, które powstało głównie z myślą o zapewnieniu wysokiego komfortu oraz bezpieczeństwa na stanowiskach spawalniczych. Stół spawalniczy XWT to urządzenie będące połączeniem klasycznego stołu spawalniczego oraz podnośnika nożycowego.

Zasada działania stołu spawalniczego z automatyczną regulacją wysokości

Urządzenie posiada własny silnik elektryczny zasilany prądem o napięciu 400V i klasie ochrony IP54. Dzięki ręcznemu przełącznikowi blat może być podnoszony lub opuszczany. Przykład działania:

Warianty stołów spawalniczych XWT

Wszystkie wymienione  wymiary mogą zostać wykonane w trzech wariantach grubości blatów.  Jak w klasycznych liniach mamy do wyboru:

a. ECO – 8 mm

b. PLUS – 12 mm

c. PRO – 15 mm

Dodatkowo podobnie jak w tradycyjnych stołach spawalniczych otwory dostępne są w systemie 16 oraz 28 w siatce 100 x 100 mm oraz siatce 50 x 50 mm.

Wszystkie te konfiguracje można dopasować aż do 9 wielkości blatów. Poniżej prezentujemy szczegółowe dane techniczne rozwiązań z naszej oferty:

wymiar stołu Nośność podnośnika bez blatu (kg) Nośność max z blatem (kg) Czas podnoszenia z ładunkiem (sekundy) Wysokość podnoszenia (max wysokość mm) min. Wysokość stołu (mm) wymiary podstawy podnośnika (mm) moc silnika (kW)
1000×600 1000 650 20-25 1140 435 1240×640 1,1
1000×1000
1200×800
1200×1000
1200×1200
1500×1000 2000 1600 20-25 1150 460 1220×785 2,2
1500×1480 2000 1500 20-25 1450 480 1600×785 2,2
2000×1000 4000 3500 30-40 1200 470 1600×900 2,2
2400×1200 4000 3400 45-45 1550 530 1980×930 2,2

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ  NAJBARDZIEJ POPULARNYCH WARIANTÓW:  STOŁY SPAWALNICZE XWT OFERTA

Systemy bezpieczeństwa

Każdy stół spawalniczy XWT wyposażony jest  w kilka systemów bezpieczeństwa. Zawór przeciążeniowy uniemożliwiający podnoszenie ciężkich ładunków. Drugim elementem jest zawór bezpieczeństwa zatrzymujący opuszczanie w momencie pęknięcia przewodów hydraulicznych. Dodatkowym systemem wpływającym na bezpieczeństwo są zainstalowane wyłączniki krańcowe uniemożliwiające zmiażdżenie lub uszkodzenie ciała użytkownika.

Aspekt poprawy BHP spawacza

Zawód spawacza wiąże się z wieloma czynnikami szkodliwymi dla zdrowia. Dlatego właściciel spawalni musi zaopatrzyć stanowiska w kilka rodzajów środków ochrony. Szczegółowo temat czynników szkodliwych na stanowisku spawacza omówiliśmy w artykule: “BHP spawacza – jakie występują zagrożenia i jak ich uniknąć”.   Jednym z wymienionych w artykule elementów wyposażenia jest stół spawalniczy. Z punktu widzenia praktyki BHP używanie profesjonalnego stołu spawalniczego zapewnia poprawę bezpieczeństwa kończyn dolnych ( spadające elementy ze stołu o zbyt małej wytrzymałości) oraz przeciwdziałania tzw. wymuszonej pozycji ciała ( przeciążenia układu mięśniowo-szkieletowego).  Stół spawalniczy z automatyczną regulacją wysokości blatu pozwala na szybką zmianę wysokości, na której znajduje się spawany element. Spawacz nie musi przyjmować nienaturalnych pozycji a to z kolei przeciwdziała między innymi schorzeniom kręgosłupa. Oczywiście tradycyjne stoły spawalnicze również posiadają możliwość regulacji wysokości blatu, ale użytkownicy zbyt rzadko z tej funkcji korzystają. W klasycznym stole spawalniczym czynność ta jest czasochłonna.. Pod tym względem nieporównywalnie łatwiej jest spawaczowi nacisnąć guzik, dzięki któremu blat w kilka sekund się opuści lub podniesie.

Bezpieczeństwo to wzrost zysków

Stół spawalniczy z automatyczną regulacją wysokości blatu to większy koszt niż tradycyjny stół spawalniczy. Jednakże zakup tego rozwiązania może zapewnić szereg oszczędności. Warto zwrócić uwagę na fakt iż wydajność spawacza bezpośrednio wpływa na rentowność firmy. Umiejętności spawalnicze wymagają zdobycia uprawnień oraz praktyki. Z tego względu stawka godzinowa spawaczy nigdy nie należy do najniższych w przedsiębiorstwie. Jeżeli zatrudniasz spawaczy pomyśl – ile Twoja firma wypracowałaby zysku jakby każdy z spawacz pracował jedną godzinę dziennie ” GRATIS” bez dodatkowego wynagrodzenia za ten czas?  Oczywiście nikt nie będzie pracować za darmo ale prawdopodobnie tą kwotę,  o której pomyślałeś obecnie tracisz. Podstawową zasadą wszelkich nowoczesnych systemów zarządzania wydajnością jest ograniczenie zbędnych operacji wykonywanych na stanowisku. W poprzednim akapicie wspominałem o konieczności długotrwałej regulacji wysokości blatu. Ta czynność bezproduktywnie “pożera” czas spawacza. Teraz pomyśl o tym ile razy spawacze brali zwolnienia chorobowe spowodowane np. bólem kręgosłupa. To kolejna strata czasu, a w konsekwencji pieniędzy. Dlatego właśnie warto rozważyć zakup stołu spawalniczego XWT, ponieważ czas zwrotu z tej inwestycji może być szybszy niż z klasycznego stołu spawalniczego. Jednakże to nie wszystko – stoły spawalnicze z automatyczną regulacją wysokości blatu mogą zostać objęte dotacją.

ZOBACZ OFERTĘ STOŁÓW – DOTACJA ZUS

Dofinansowanie do zakupu stołów spawalniczych XWT

Bardzo ciekawą możliwością jest skorzystanie z programu dofinansowania w ramach dofinansowania z ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat organizuje konkurs w ramach programu prewencji wypadkowej. Stół spawalniczy XWT spełnia wszystkie wymogi jakie ZUS określił w regulaminie konkursu. Warto zaznaczyć iż dofinansowanie sięga aż 80% wartości sprzętu, a firmy mogą wnioskować o budżet inwestycji do 300.000 zł brutto.

Jeśli interesuje Cię temat dotacji zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem: TEL 787019756

Stół spawalniczy z automatyczną regulacją wysokości blatu