Opublikowano

Dofinansowanie z ZUS dla branży obróbki metalu

dotacja dla spawaczy dofinansowanie z zus

Powszechnie wiadomo, że jedną z najistotniejszych rzeczy w prowadzeniu biznesu jest dobór odpowiedniego źródła finansowania działalności. Do głównych sposobów należy: wykorzystywanie własnych oszczędności czy pozyskanie pieniędzy od znajomych i rodziny. Do najbardziej znanych form finansowania zewnętrznego należą kredyty inwestycyjne oraz leasing. Rozwiązania te są w miarę łatwe do uzyskania ale finalnie wymagają nie tylko oddania pożyczonej kwoty, jak również zapłacenia dodatkowych kosztów. Istnieje jednak również inna opcja – dotacja. Istnieje kilka różnych programów jednak jeden z nich jest szczególnie korzystny dla firm produkcyjnych, a zwłaszcza tych zajmujących się obróbką metalu. Dofinansowanie z ZUS może stanowić dźwignie zarówno poprawy bezpieczeństwa jak również ogólnego rozwoju firmy.

Kto może skorzystać dotacji?

W skrócie każda firma w która odprowadza pełne składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w której zasadne jest wdrożenie działań związanych z poprawą bezpieczeństwa. O samej dotacji oraz korzyściach dla ZUSu z programu piszemy więcej w artykule: ” Dotacje ZUS Podstawowe informacje “. Ważne jest to że nawet jednoosobowe działalności gospodarcze mogą ubiegać się finansowanie inwestycji.

Jaki jest budżet inwestycji?

Wysokość finansowania z ZUS w ramach programu prewencji wypadkowej zależy od wielkości firmy. Poniżej zamieszczam tabelę pokazującą progi finansowe.

dofinansowanie z zus dotacja zus

Ważne jest to że w ramach budżetu można skorzystać z kilku kategorii produktów jednocześnie. Pozwala to na maksymalną optymalizacje oferty pod kątem jej zakresu.

Jakie są możliwości dla firm z “branży metalowej”?

Zważywszy na fakt występowania wielu czynników niebezpiecznych podczas szeroko rozumianej pracy z metalem, a także sporą różnorodność form jej wykonywania, lista produktów mogących wejść w poczet programu jest obszerna. Pragniemy pokazać jakie są najczęściej wybierane grupy produktów na jakie zwykle decydują się nasi Klienci.

Stoły spawalnicze

stół spawalniczy GPPH

Stół spawalniczy to bardzo ważny element wyposażenia profesjonalnego spawacza. Profesjonalny stół o sensownych gabarytach stalowi istotny koszt, dlatego jest to często wybierana opcja. W swojej ofercie posiadam szeroki asortyment stołów oraz oprzyrządowania. W szczególności polecamy linię PRO – są to produkty najwyższej jakości dostępnej na naszym rynku. Zważywszy na fakt finansowania ich w ramach programu zdecydowanie warto skorzystać z tej najdroższej linii. Aby dowiedzieć się więcej o stołach spawalniczych zapraszamy do artykułu: Jak wybrać właściwy stół spawalniczy?

Odciąg spawalniczy

Dofinansowanie z zus Odciąg spawalniczy Maxi Fil

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia stanowiska spawalniczego jest odciąg spawalniczy. Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest urządzenie mobilne posiadające system filtracji powietrza. Tego typu odciągi spawalnicze pozwalają na rozwiązanie problemu odbioru gazów powstałych w procesie spawania bez konieczności emisji powietrza na zewnątrz a co za tym idzie ponoszenia kosztów związanych z ogrzewaniem. W swojej ofercie posiadamy odciągi niemieckiej marki KEMPER. Jest to producent znany z wysokiej jakości i niezawodności. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych odciągów spawalniczych.

Instalacje odpylania

dofinansowanie z ZUS odpylacze filtracyjne

Systemy związane z odpylaniem stanowią bardzo często wybierany kierunek w temacie dotacji i to nie tylko przez Klientów z branży obróbki metali. Pyły unoszące się w powietrzu, bądź też zalegające w różnych miejscach nie tylko stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale często nawet życia. Wiele pyłów w określonych warunkach może spowodować występowanie zagrożeń związanych z wybuchem. W szczególności mocno kogą to odczuć osoby zajmujące się procesem obróbki aluminium. Dlatego też zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów odpylania. W szczególności polecamy wykorzystać dofinansowanie z ZUS na zakup systemów odpylania aluminium.

Stoły szlifierskie

dofinansowanie zus stół spawalniczy

Stoły szlifierskie możemy w dużym uproszczeniu podzielić na te które wymagają podłączenia pod zewnętrzy odpylacz, jak również te które system odpylania zawierają w sobie. W swojej ofercie zawieramy spory wybór stołów szlifierskich. Urządzenia przystosowane do obróbki stali posiadają wzmocnioną konstrukcje blatu, a także panele zapewniające wychwyt iskier. Podobnie jak w poprzedniej kategorii warto również rozważyć zakup stołów dostosowanych do metali wybuchowych takich jak aluminium.

Wózki widłowe

dofinansowanie z ZUS

Wózek widłowy to element często kojarzony z dotacją z ZUS. Zasadniczo w większości gałęzi gospodarki trafiają się cięższe elementy, których nie można przewieść zwykłym wózkiem paletowym. Dlatego wiele firm w pierwszej kolejności rozważa wózek widłowy jako podstawowy temat dotacji. W swojej ofercie posiadamy wózki widłowe spełniające wymogi formalne dotacji.

Instalacje filtracji mgły olejowej

dofinansowanie z zus

Podczas bardzo wielu procesów obróbki metali powstaje problem występowania mgły olejowej. Właściwy dobór filtrów pozwala na skuteczne rozwiązanie problemu. Dobór oferty musi jednak uwzględniać wszystkie urządzenia w których występuje problem emisji. Zajmujemy się projektowaniem i montażem instalacji odbioru mgły olejowej.

Podsumowanie

Dofinansowanie z ZUS pozwala na bardzo szeroki pakiet działań inwestycyjnych dla firm z branży obróbki metalu. W tym artykule zaledwie poruszyliśmy kilka z wielu dostępnych opcji wykorzystania środków. Nasza oferta z jednej strony pozwala na zakup urządzeń, a z drugiej zapewniamy kompleksową obsługę dotacji – w tym również kompletacji oferty w oparciu o głęboką analizę procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwach. Dlatego też, zespół Expera stanowi idealne wsparcie dla wszystkich przedsiębiorców chętnych do poprawy bezpieczeństwa i rozwoju własnej firmy. Zapraszamy do kontaktu.